четвер, 10 лютого 2022 р.

 11.02.2022

Я досліджую світ

Тема. Символіка. Що це таке?


— Ще в давні часи люди використовували символічні знаки. Ними для відрізнення роду чи окремих знатних родин могли бути зображення хреста, різних геометричних фігур, зброї, рослини, звірів, птахів. Згодом символічні знаки почали символізувати цілі держави. 

Символ — це знак, умовне позначення певного предмета, явища. Символами можуть бути не тільки герб, прапор, гімн, рослини. Символами можуть бути природні об’єкти – ріки, гори, озера, острови, і т. д. ; символами можуть бути архітектурні споруди ; предмети, пов’язані з історією та традиціями того чи іншого краю; символами можуть стати видатні люди країни.




Робота за підручником ст. 96-97

Робота з зошитом ст.53-54

Математика

Тема::"Ділення з остачею. Властивість остачі"

Урок в ZOOM

Літературне читання

Тема:"Збережи первоцвіт — хай красивим буде світ. Н. Козленко «Не зривайте первоцвіти». Виразне читання"(с.110)


Наталія Козленко – сучасна українська письменниця, сценарист, аторка. Народилася в м. Запоріжжі в родині вчителів. Ще в студентські роки почала писати вірші для дітей, в яких показує красу і велич української природи, а також закликає у своїй творчоті берегти матінку-природу.

Розповідь про первоцвіти

Первоцвіти – перші весняні квіти. Більшість з них має корінь-цибулину, де знаходиться запас поживних речовин. Тільки но земля розмерзнеться, з-під снігу з’являються стрілочки підсніжників, крокусів. Ростуть переважно в лісах, на сонячних пагорбах. Ці квіти милують око та підносять настрій. Квітку з цибулиною дуже легко зірвати, тому їх в лісі стає менше. А у деяких рослин корінь повзучий і вони ростуть купками (ряст, конвалія, анемона). Багато з них мають лікувальні властивості (первоцвіт, мати-й-мачуха, ряст, конвалія).

Отже, де ростуть первоцвіти? Назвіть їх.

Читання вірша "Не зривайте першоцвіти"  на с.110«дощиком»

(малий дощ – повільне читання, сильніший – прискорити темп читання, злива – швидке читання).

. «Цікавинка»

1. Легенда про гіацинт.

            Стародавні греки називали гіацинт квіткою пам’яті і печалі і подарували світові міф про виникнення цієї прекрасної квітки.
Був у царя Спарти Амикл і його дружини музи Кліо син – прекрасний юнак Гіацинт. Був він такий красивий, що навіть боги захоплювалися його красою. І було в Гіацинта двоє друзів – Аполлон – бог світла і покровитель мистецтв і Зефір – бог південного вітру. Нерідко вони проводили час разом у Спарті на березі Еврота, то полюючи на диких звірів, то змагаючись у влучності і спритності.
І ось одного разу Гіацинт і Аполлон змагалися у метанні диска. І жодному з них не вдавалося стати переможцем. Зневірений Аполлон метнув диск так високо, що він досяг хмар. У цей час втрутився Зефір, подув на диск, та не розрахував силу вітру, диск вдарив в обличчя Гіацинта, і юнак загинув на місці. Довго Аполлон оплакував загибель друга, а потім перетворив краплі його крові в прекрасні квіти, щоб ніколи не згасла пам’ять про нього в людських серцях. Жерці Аполлона перенесли квіти в сад при храмі Аполлона в Дельфах.
За легендою у формі квітки укладені ініціали Гіацинта і Аполлона – з одного боку квітка схожа на латинську букву А, а з іншого – 
Y. Кажуть, що якийсь час Гіацинт був навіть божеством пастухів, і в Сіракузах, Сицилії і на Пелопоннесі в липні на честь нього справлялися святкування – гіацинт. Тривали вони три дні. А гречанки вважали гіацинт квіткою, що приносить радість і прикрашали ним волосся під час весіль своїх подруг.
А сама назва – «гіацинт» – з грецької мови перекладається як «квітка дощів», бо як у себе на батьківщині гіацинт зацвітає навесні в період теплих дощів… Батьківщиною ж гіацинта вважають Малу і Середню Азію. Дикі гіацинти і зараз ростуть в Середній Азії і в країнах Східного Середземномор'я. Квіти гіацинтів бувають найрізноманітніших забарвлень: білі, світло-жовті, блакитні, рожеві, лілові, малинові, темно-червоні, фіолетові й навіть строкаті.

- Як стародавні греки називали гіацинти? (квіткою пам'яті і печалі)

- Як перекладається назва «гіацинт» з грецької мови? (квітка дощів)

- Якого кольору бувають гіацинти? (Різнокольорові)

2. Цікаві факти про крокус  

Крокуси – це багаторічні рослини. Вони родом з Альп, Південної Європи, Середземномор’я, Північної Африки і Близького Сходу, а також з Центральної Азії.... Крокуси зустрічаються в лісах, чагарниках і лугах від рівня моря до альпійської тундри. Цвітіння відбувається в осінній, зимовий або у весняний період, в залежності від виду. У багатьох регіонах справжнє прибуття весни відзначено появою квітів крокусу, однієї з найбільш ранніх квітучих рослин навесні.... Кольори включають білий, бузковий, бузок, лаванда, жовтий, і смугасті.... Крокус здавна був символом молодості і бадьорості. 8. Його часто називають квіткою лампочки, тому що він виглядає як яскрава лампочка, поки пелюстки не розгорнуті...

- Звідки родом крокуси? (З Альп, Південної Європи, Середземномор'я, Північної Африки, Центральної Азії)

- Символом чого був крокус? (символом молодості і бадьорості)

- Як ще називають крокуси? (квіткою лампочки)

3. Цікаві факти про пісніжники.
Наукова назва підсніжника – галантус, що з грецької означає – «молочна квітка». Мовою квітів підсніжник означає розраду і надію. Ростуть підсніжники в Центральній і Південній Європі, на узбережжі Чорного моря, на західному узбережжі Каспійського моря і в Малій Азії. А найбільше видів цієї квітки можна зустріти на Кавказі. Там є 16 видів пролісків. Цибулини підсніжника отруйні. Деякі види підсніжників внесені до Червоної книги. Продавати ж за законом можна тільки ті, які були вирощені в теплицях і мають відповідний сертифікат. Підсніжник – родич нарциса. Зацвітає підсніжник негайно після сходження снігу, починаючи з січня, і цвіте до квітня.

- Де ростуть підсніжники? (В Центральній і Південній Європі, на узбережжі Чорного моря, на західному узбережжі Каспійського моря і в Малій Азії).

- Коли зацвітає підсніжник? (після сходження снігу)

Висновок по «Цікавинці»

Що ви дізналися про первоцвіти?


Дизайн і технології

Тема:"Восьминіг та рибки". 

Інструктаж з БЖД.



Немає коментарів:

Дописати коментар

10 травня Фізична культура Тема:" Бесіда з ТБ № 36.44 Загальнорозвивальні вправи для формування правильної постави. Згинання та розгина...